Pivní turnaj 2018

05.07.2018

Na nově zrekonstruované trávníku v Malé Hraštici se tradičně sešlo šestnáct týmů, které byly rozděleny do čtyřčlenných skupin po čtyřech. Disco stars, Příbramští jezdci, Pobřeží kocoviny, Vožralé pandy (skupina A), Gunners FC, Gembleři, Sem tam brnk, Kentauři NK (skupina B), Posázavan Poříčí, Fešáci ve vatě, Michačkala, FC Dřeváci (skupina C), Chorvati, Efcé, Hofi tým a Krstní syni (skupina D).

Již boje ve skupinách hodně napověděly o rozložení sil mezi účastníky. Bez ztráty kytičky totiž do vyřazovací části prošli hráči Disco stars a Efcé. Zbylé dvě skupiny ovládli s jedním zaváháním Kentauři NK a Fešáci ve vatě.

Týmy Disco stars, Efcé a Kentauři NK potvrdily svou kvalitu i ve čtvrtfinále, když si relativně snadno poradily se svými soupeři Sem tam brnk, Míchačkalou a Pobřežím kocoviny. Jediní Fešáci nezvládli roli papírového favorita a po penaltovém rozstřelu vypadli s Krstnými syny.

Semifinálové bitvy Disco stars s Kentaury a Efcé s Krstnými syny, nabídly velmi zajímavou a vyrovnanou podívanou. Prvním finalistou se stali hráči Disco stars, kteří o svém postupu rozhodli dvěma góly v prvním poločase a náskok, i přes několik šancí soupeře, udrželi až do konce. Druhého finalistu musely, po velké přetahované v základní hrací době, kdy skončil zápas 3:3, určit až penalty. Efcé v nich protrhlo dlouhodobou smůlu, stejně jako Anglie na mistrovství světa proti Kolumbii a po neuvěřitelných devíti sériích prošlo do boje o titul.

Ještě před zlatým hřebem celého turnaje se o třetí příčku střeli oba poražení semifinalisté. Větší motivaci a především více sil ukázali Kentauři NK, kteří zvítězili jednoznačně 5:0 a vyválčili si tak malý sud piva.

Finálový souboj rozehrál lépe tým Disco stars, který po většinu zápasu tahal za delší konce provazu. Třikrát se dokonce ujal vedení, ale Efcé, tvořené převážně hráči, kteří působí, či dříve působili v divizní Dobříši, doplněné o hvězdného Aleše Matějů, dokázalo jejich jednogólový náskok vždy zlikvidovat.

Rozhodnutí pak přinesly závěrečné minuty, kdy Efcé zasadilo svému soupeři dvě smrtící rány, které rozhodly o jeho výhře 5:3, která znamenala celkové prvenství v turnaji. "Kvalita turnaje je již tradičně na vysoké úrovni a to se netýká jen zúčastněných týmů, ale i organizátorů, kteří měli servis pod palcem za což jim patří velké díky. Jelikož se s týmy po těch letech již vzájemně známe, je to rok od roku těžší. Velká vedra cestu do finále také hodně znepříjemnila. Turnaj jsme si jeli hlavně užít, ale nebudu skrývat i ambice na první příčky, protože jsme po loňském roce měli co napravovat. Rád bych tedy poděkoval celému týmu, fanouškům, ale i všem ostatním účastníkům," zhodnotil turnaj kapitán vítězného mužstva Martin Tran.